дома автори мислења од Автор

Автор

21 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Замрзна Охридското Езеро кај Струга

Замрзна дел од крајбрежјето на Охридското Езеро во близина на „Женска плажа“ во Струга. Ниските температури кои ноќе достигнуваат и до минус 16 степени...

Тетовец и тројца албански државјани уапсени поради трнспорт на 20 килограми...

На дебарската улица „Александар Илиќ“ во вечерните часови на 15. јануари, при контрола на автомобил „фолксваген поло“ со тетовски регистарски ознаки, полицијата пронашла две...

Путин: Постои надворешен притисок околу зачленувањето на Македонија во НАТО

Кога станува збор за ситуацијата на Балканот, тогаш може да се каже дека тука сериозен дестабилизирачки фактор тука преставува политиката на САД и на...

Ципрас: Нема да се повлечеме од Договорот од Преспа

Грчкиот премиер Алексис Ципрас му честиташе на македонскиот премиер Зоран Заев за одобрувањето на уставните амандмани потребни за промена на името. Тој ја изрази...

Во Битола утрово минус 18, во Скопје минус 12

Минусни температури изутринава има насекаде низ Македонија, а најстудено е во Битола каде што се измерени 18 степени под нулата. Во Тетово е -16,...

СКАНДАЛ: Кој од “МАРНЕТ“ дозволил да „човек фирма“ раководи со страната...

Чудно , запрепастувачки и незнаеме уште како да го наречеме скандалот од страна на МАРНЕТ (Македонска Академска Истражувачка Мрежа) која е одговорна за регулирање...

Мицкоски ги повика сите пратеници во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ на вонреден...

Во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ претседателот Христијан Мицкоски ги повикал сите пратеници на седница на Извршниот комитет на партијата и состанок со пратеничката група. Од партијата...

СДСМ: Завршија црнилата на ВМРО-ДПМНЕ за кои зборува Мицкоски

„Нож“, „пишти – вришти“,„убивање“ и слични зборови, тоа е речникот на Христијан Мицкоски со кој се обраќа пред подмалдокот на сопствената партија. Саде црнила, негативност,...

Кој сè ќе излезе на Претседателските избори, и со кои имиња...

Зоран Заев, Радмила Шеќеринска, Стево Пендаровски, Никола Димитров, Трајко Славески, Ангелка Пеева Лауренчиќ, Имер Селмани, ова се само дел од имињата со кои се...

Прва жртва на Видео игра во Македонија – тинејџер од Кочанско...

Четиринаесетгодишно момче од кочанското село Кучичино си го одзеде животот со бесење, објави Телма.  Според информациите кои ги објави телевизијата, момчето на 16-ти ноември...

Ѕид на Срамот

Неранимајковци влегоа во ученички дом во Штип и натепаа момче.

Радикалните навивачи на “Брегалница“ познати под името “Ултрас банда“, направиле тежок инцидент. Неколкумина од нив, насила упаднале во Студентско ученичкиот дом “Браќа Миладиновци“, и почнале...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Септември-сушата продолжува.

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на...