недела, јануари 20, 2019
дома автори мислења од Автор

Автор

21 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Скопјанец искршил се живо на маса од чаши до флаши, се...

На 23.12.2018 год во 01.50 часот пријавено е дека на ул.Венјамин Манчуковски во Скопје, во угостителски објект Н.Б. го нарушил јавниот ред и мир...

Исчезнат маж пронајден мртов во нива во Скопско Јурумлери

Маж кој бил пријавен за исчезнат вчера околу 14 часот бил пронајден мртов. Случајот во полицијата го пријавил И.Б. (36) од с.Јурумлери-Скопје кој рекол дека додека...

ВИДЕО: Штипскиот координатор на ВМРО ДПМНЕ Иван Јорданов, обелодени криминал на...

Скандал и криминал ќе ја зачинат новогодишната бајка која Општина Штип ја организира втора година по ред. Новопоставената лизгалница на плоштадот, уште пред да...

ФОТО: Прва „ќелава“ зајачица на „Плејбој“: И без коса сум 100...

- Искрено, бев само изморена од изгледот како и сите други – рекла Вендела Линдблом (23), манекенка со шведско-бразилско потекло. „Плејбој“ го промовира својот прв...

Во Велес откриен споменикот на Мустафа Кемал Ататурк

Споменик на таткото на модерна турција Кемал Ататурк е поставен во паркот на пријателството во Велес, меѓу велешани попознат како Каршијака парк. Паметникот е донација од збратимената истанбулска општина Адалар,...

МВР ги пронајде двете исчезнати сестри!

Двете сестри од Скопје кои вчера беа пријавени како исчезнати се пронајдени, информира Министерството за внатрешни работи. „По преземени мерки од страна на полициски службеници...

Мицкоски: Во Европа не се оди со амнестија на криминалци

Нема интеграција на Македонија во ЕУ, бидејќи во ЕУ не се оди со амнестирање на криминалци, туку со чесни реформи, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Вечерва промени во раководството на ДУИ

Вечерва ДУИ одржува седница на централното раководство, на која е назначено ново раководство, Атила Реџепи е именувана за генерален секретар на ДУИ, а Артан...

Балканската мафија стои зад пукањето вчера во Виена, каде почина едно...

Со сигурност може да се каже дека вчерашниот вооружен инцидент во центарот на Виена, при што загина едно лице, а друго беше повредено, претставува...

ПСЖ ја гази конкуренцијата во ЛШ – се е лесно кога...

Ракометната машина која продолжува да гази под раководство на новиот тренер Раул Гонзалес е се помоќна, тоа вечерва на своја кожа го почувствува тимот...

Ѕид на Срамот

Саше Политико, приказна за тепаниот и ондениот

По приказната за кој тоа тепал и кој е натепан, се огласи еден од двајцата тепани, односно Саше Ивановски , наречен “Политико“.Се огласи на...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Бунт на затворениците во штипскиот затвор, одземани еден куп мобилни...

Џабир Дерала објави видео на „Цивилмедиа“ со тврдење дека автореници од КПД Штип креваат бунт поради тоа што им биле пронајдени и одземени мобилни телефони. Тие биле...
764фановиLIKE

ВО ЖИВО BalkanMusicTV