недела, јануари 20, 2019
дома автори мислења од Eftimija

Eftimija

478 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

„Доказ“: Протекоа фотографии-еве што се случувало меѓу Саше Политико и Марина,...

Љубовен триаголник или нешто сосема друго? Зошто играле ножеви меѓу Саше Политико и неговата сопруга Марина? Порталот доказмакедонија.мк во сопственост на некогашниот партнер и другар на Саше...

Ден на жалост во Полска, илјадници луѓе го испратија убиениот градоначалник...

Полски и европски политичари се придружија на илјадници Полјаци на испраќањето и погребот на градоначалникот на Гдањск, Павел Адамович, кој беше фатално избоден со...

Харадинај: Српската полиција уапси двајца припадници на КБС

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави денеска дека српската полиција на преминот Јариње уапсила двајца припадници на Косовските безбедносни сили (КБС). Тој на својот Фејсбук профил...

Циклон се ближи кон Македонија: Метеоролозите предупредуваат – очекувајте нова промена...

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските...

Татко за казна го ставал своето 3-годишно дете во машина за...

Полицијата објави дека го уапсила мажот виновен за злоставување на дете, откако неколку пати го ставал своето дете во машина за сушење алишта која...

Епидемија во Хрватска, девет лица починаа од грип

Девет лица починаa од грип во Хрватска, но за два смртни случаи во Сплит сè уште се чекаат официјални информации, изјави директорот на Хрватскиот...

(ФОТО) Јане Ченто нападнат во затворот во Шутка

Јане Ченто бил нападнат во притворот затворот во Шуто Оризари, објави во петокот вечерта новинарот Миленко Неделковски. Јане Ченто и уште еден од обвинетите за...

Тешка сообраќајка во Скопје – возило се удри во билборд

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на улица „Борис Трајковски“ помеѓу две возила. Едно од возилата удрило во билборд. Едно лице со Брза помош...

Влада на РМ: Пред правдата ќе бидат изнесени сите што му...

Владата преку соопштение информира дека со внимание ја следи реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикуваа на политичка одговорност одделни институции и носители...

Тројца пациенти со морбили хоспитализирани на Инфективна клиника

Тројца пациенти меѓу кои двајца возрасни од населбите Карпош и Чаир и едно дете од Чаир се хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести и...

Ѕид на Срамот

Саше Политико, приказна за тепаниот и ондениот

По приказната за кој тоа тепал и кој е натепан, се огласи еден од двајцата тепани, односно Саше Ивановски , наречен “Политико“.Се огласи на...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Бунт на затворениците во штипскиот затвор, одземани еден куп мобилни...

Џабир Дерала објави видео на „Цивилмедиа“ со тврдење дека автореници од КПД Штип креваат бунт поради тоа што им биле пронајдени и одземени мобилни телефони. Тие биле...
764фановиLIKE

ВО ЖИВО BalkanMusicTV