недела, јануари 20, 2019
дома автори мислења од press

press

666 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

ВИДЕО: Бунт на затворениците во штипскиот затвор, одземани еден куп мобилни...

Џабир Дерала објави видео на „Цивилмедиа“ со тврдење дека автореници од КПД Штип креваат бунт поради тоа што им биле пронајдени и одземени мобилни телефони. Тие биле...

Пожар во Психијатриската болница Скопје!

Во Јавната здравствена установа-Психијатриска болница-Скопје вчера утрото настанал пожар, при што била опожарена котларата за парно греење. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за...

Синоќа пукано со огнено оружје во млада девојка во Пехчево, огнен...

На хируршкото одделение во Клиничкиот центар во Штип синоќа е донесена млада девојка од Пехчево со прострелната рана од огнено оружје. Лекарите се бореле...

Златко Марин:“Разговорите“ меѓу мене и сопругата на Саше Политико се лажни!

Градоначалникот на Аеродром, Златко Марин ја демантира веста. „Доказ“: Протекоа фотографии-еве што се случувало меѓу Саше Политико и Марина, вмешан и градоначалникот на Аеродром? Наводните скриншотови...

ВИДЕО: Во Штип е фатен Светиот крст, но можеби и „Ешерихија...

Срам, резил и неодговорност! Погледнете каде беше фрлен Светиот крст во Ново Село- Штип. На прес-конференција на 17 декември 2018 година, претседателот на ГДУ-Штип...

Претепани музичари во скопски ресторан!

Инцидент во познат ресторан во Скопје. Според информциите на МВР, утринава  во 06 часот во Полициската станица Аеродром, Н.Б.(36) од Скопје пријавил дека истиот...

Во Хрватска девет лица починаа од грип, дали на повидок е...

Хрватска по епидемијата на грип е трета во Европа со оклу 8.500 заразени лица, додека на прво место е Велика Британија. Од грип во Хрватска...

ЕКСКЛУЗИВНО: Телохранителот на Мијалков – Дацо Белски од Кочани со пиштол...

На 18.01.2019 година околу 17.15 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во угостителски објект на улица „Димитар Влахов“ во Кочани, по претходна...

Сите бегаат од одговорност за бегството на Војминовски

Сите отфрлаат одговорност за бегството на осудениот за убиство на Зијадин Села, Никола Војминовски. Денеска државното обвинителство се правда. Тоа што Војминовски сведочеше во...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Путин пристигна на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград!

Пристигна Владимир Путин во Белград, го пречека српскиот претседател Александар Вучиќ со кого треба да потпишат над 20 спогодби и ќе бидат разгледани некои...

Ѕид на Срамот

Саше Политико, приказна за тепаниот и ондениот

По приказната за кој тоа тепал и кој е натепан, се огласи еден од двајцата тепани, односно Саше Ивановски , наречен “Политико“.Се огласи на...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Бунт на затворениците во штипскиот затвор, одземани еден куп мобилни...

Џабир Дерала објави видео на „Цивилмедиа“ со тврдење дека автореници од КПД Штип креваат бунт поради тоа што им биле пронајдени и одземени мобилни телефони. Тие биле...
764фановиLIKE

ВО ЖИВО BalkanMusicTV