дома автори мислења од Trajce

Trajce

4628 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

12 тони тутун зачинет со невротоксини, охохо катран, и бинго рак.

Фрапантни информации попладнево објави финансиската полицијата за големата акцијата која утрово се спроведе во селото Љуботен во Скопје. Како што информираат од таму, при акцијата...

Нада Топчагиќ, е најомилената пејачка во Истанбул

Дефинитивната победа на турскиот опозициски водач Екрем Имамоглу на повторените избори за градоначалник на Истанбул, беше прославена од голем број на граѓани кои излегле...

Во “Белата куќа“ се ретардос до ретардос, тврди иранскиот претседател.

„Претседателот ја остави отворена вратата за вистински преговори за целосна и проверлива eлиминaцијa на иранската нyклeарна програма, неговиот систем на бaлиcтички paкети, поддршката на...

Неверојатно, го спасувале Кличко на запалена јахта.

Некогашниот светски боксерски првак Владимир Кличко, доживеал вистинска драма на својата јахта на Средоземјето, во близина на шпанскиот брег. Имено неговата јахта се запалила...

На “Ферари“ им треба компас.

Ферари морале да го менуваат подот на своите болиди пред квалификациите во Франција на патеката „Пол Ришар“. Матиа Биното изјави дека тимот очекувано имал тешка...

Лидс го моли Тоти, да ги откаќи копачките и да игра...

Лидс Јунајтед минатата недела потврди дека сака да го доведе искусниот голман Буфон чиј договор со ПСЖ истече. Но, изгледа дека Буфон не е единствениот ветеран кој...

Прва понуда на Арсенал 30.000.000 евра.

рсенал конечно преоѓа од зборови на дела. Лондонскиот клуб денеска достави на Сент Етјен и официјална понуда за талентираниот стопер Вилијам Салибa. Момчето има само...

Македонците во Бугарија, бараат реакција од Северна Македонија.

Во последниот извештај на мониторинг комисијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) во рамките на пост-мониторинг дијалогот со Бугарија, констатирано е дека во Бугарија...

Имаме толку многу, што можеме да тргуваме и со дијаманти

денеска започнува собраниската дебата за либерализацијата на трговијата со дијаманти во Македонија во рамки на комисијата за европски прашања. Ќе се расправа за Предлог-закон...

Полициска акција во Љуботен

Во раните утрински часови во село Љуботен во Скопје, се случи голема полициска акција,. Според информациитe од теренот, акцијата се развива поради нелегалното шверцување на...

Ѕид на Срамот

Драма во Велес, 60-годишен маж ја нападнал сопругата

На 16.06.2019 година околу 15.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во село Горно Оризари, велешко, по вербална расправија, В.А.(60) се обидел физички...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

12 тони тутун зачинет со невротоксини, охохо катран, и бинго рак.

Фрапантни информации попладнево објави финансиската полицијата за големата акцијата која утрово се спроведе во селото Љуботен во Скопје. Како што информираат од таму, при акцијата...
814фановиLIKE