недела, јануари 20, 2019
дома автори мислења од Trajce

Trajce

1300 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Банкар побегна од домашен притвор

Поранешниот банкар со француско – швајцарско потекло, државјанин на Франција, а во Грција обвинет за перење пари Жан Клод Освалд, вчера успеал да се...

Британскиот парламент нема да подржи “Брегзит“

Во Долниот дом на британскиот Парламент нема мнозинство што би поддржало истапување на Велика Британија од ЕУ без да биде постигнат договор за Брегзит...

Ирска во фудбалски шок

Фудбалската репрезентација на Република Ирска остана без менаџери. Мартин О'Нил поднесе оставка, а истото го направи и неговиот прв помошник Рој Кин. Тие постигнаа...

Македонија организатор на ЕП кошарка-жени

Македонската кошаркарска федерација ја доби организацијата на женското Европско првенство 2019 Дивизија Б за играчи до 18 години. Ова беше одлучено синоќа на состанок на...

На фејсбук продадена малолетна девојка

Фејсбук е под притисок откако малолетна невеста беше ставена на аукција во Јужен Судан, пишува магазинот „Тајм“. На социјалната мрежа се појавија реклами за...

Вучиќ го хушка народот против соседите

Српскиот претседател Александар Вучиќ, коментирајќи го гласањето за прием на Косово во Интерпол, изјави дека не е изненаден како гласале земјите од регионот вчера...

ШТИП:Почина средношколецот кој настрада на булеварот пред училиштето

Почина 15-годишниот средношколец Мустафа Седат, кој пред 12 дена беше прегазен на пешачкиот премин на булеварот “Гоце Делчев” во Штип. Директорот на СОУ „Коле...

Кој е Варан?

На Апенините низ иронија ги проследија вестите од Париз. После веста дека Кристиано Роналдо не е помеѓу тројцата фудбалери кои ќе конкурираат за „Златната топка“ во Италија...

Стефан Пецевски победи на силен ММА турнир

На силниот Меѓународен турнир во ММА, Volketswil Fight Night, кој се одржа во Волкетсвил, Швајцарија, македонскиот борец Стефан Пецевски од клубот „Д Стронгест“ од Кисела Вода, извојува победа. Пецевски...

Тадиќ тврди дека и Вучиќ е вмешан во бегот на Груевски

Поранешниот српски претседател, сега лидер на опозициската Социјалдемократската партија (СДС) Борис Тадиќ убеден е дека за време на префрлањето на поранешниот македонски премиер Никола...

Ѕид на Срамот

Саше Политико, приказна за тепаниот и ондениот

По приказната за кој тоа тепал и кој е натепан, се огласи еден од двајцата тепани, односно Саше Ивановски , наречен “Политико“.Се огласи на...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Бунт на затворениците во штипскиот затвор, одземани еден куп мобилни...

Џабир Дерала објави видео на „Цивилмедиа“ со тврдење дека автореници од КПД Штип креваат бунт поради тоа што им биле пронајдени и одземени мобилни телефони. Тие биле...
764фановиLIKE

ВО ЖИВО BalkanMusicTV