недела, јануари 20, 2019
дома автори мислења од Trajce

Trajce

1300 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Пресметка кај “Аква-корал“-Кочани

Пукање во Кочани. Пукал Драган Белски, . Повредено е лицето викано под надимак „Дач“, кој  според информациите на  бил во критична состојба, со рана на...

Не дремете пред социјалните мрежи, читајте книги

Милијардерот Ворен Бафет има изјавено дека тајната на неговиот успех е тоа што чита книги секој ден -  по 500 страници на ден, всушност....

Војо, па тебе во Русија сите те знаат

Српскиот радикал Воислав Шешељ имал  преголема желба да го види во живо рускиот претседател Владимир Путин.Шешељ го прелажал обезбедувањето на најмоќниот човек во светот...

Котор не е снежен , но е погоден од град

Невреме, проследено со дожд и град голем колку лешници го погоди Котор. За многу кратко време градот ја забелел скоро цела општина, пренесуваат медиуми од...

Канада ќе прими милион мигранти

Канада во текот на наредните три години планира да прими околу еден милион мигранти, соопштија во годишниот извештај на канадскиот парламент за миграцијата, во...

Експлодираше нафтовод , загинаа најмалку 21 човек

Во експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени. Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле...

Со 104 години , навивач на Ливерпул доби дрес и покана...

Фудбалските навивачите во Англија се познати како огромни фанатици кои често знаат да ги надминат и границите на нормалното кога е во прашање љубовта...

Новак со тренинг победа во осминафиналето на АО

Новак го скрши „отпорот" на противникот и заслужено славеше со 3:1, по сетови 6:3, 6:4, 4:6, 6:0. Српскиот тенисер го контролираше мечот, а единствениот...

Де Хеа останува во Јунајтед за 400.000 фунти неделна плата

Со доаѓањето на Оле Гунер Солскјер во Манчестер Јунајтед „дуваат“ само позитивни ветришта. Тимот игра отворено и атрактивно и има фантастична серија од шест...

Зидан на голот на Реал

Најверојатно Тибо Куртоа ќе биде навреме оспособен за да застане меѓу стативите на дуелот против Севиља, но ако не се случи тоа, тренерот Солари...

Ѕид на Срамот

Саше Политико, приказна за тепаниот и ондениот

По приказната за кој тоа тепал и кој е натепан, се огласи еден од двајцата тепани, односно Саше Ивановски , наречен “Политико“.Се огласи на...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Бунт на затворениците во штипскиот затвор, одземани еден куп мобилни...

Џабир Дерала објави видео на „Цивилмедиа“ со тврдење дека автореници од КПД Штип креваат бунт поради тоа што им биле пронајдени и одземени мобилни телефони. Тие биле...
764фановиLIKE

ВО ЖИВО BalkanMusicTV