недела, јануари 20, 2019
дома автори мислења од Trajce

Trajce

1300 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Саше Политико, приказна за тепаниот и ондениот

По приказната за кој тоа тепал и кој е натепан, се огласи еден од двајцата тепани, односно Саше Ивановски , наречен “Политико“.Се огласи на...

Дачиќ ја продолжува пејачката кариера

Актуелниот министер за надворешни работи  на Србија, ја продолжи својата пејачка кариера, и при посетата  на рускиот претседател Путин на Србија. Тој на Путин...

Ортопедски градници беспари за жените кои се оперирани од рак на...

Бесплатни ортопедски градници првпат се обезбедени за жените кои се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник, објави министерот за здравство,...

Каракамишева, во полициска станица на кафе муабет

Во полициската станица на разговор е повикана професорката Тања Каракамишева Јовановска. Ја пријавиле од Хелсиншкиот комитет за човекови права. Таа  преку социјалните мрежи информираше дека денеска...

Таа го тепала, потоа тој ја тепал.

На 16.01.2019 година во СВР-Скопје околу 23,07 часот С.И.(38) пријавил дека физички бил нападнат од сопругата М.Л.И.(25), која употребила и нож, во стан во...

И за прослава на роденденот Кејт Мос не се напи голтка...

Светски познатата манекенка Кејт Мос го прослави 45-тиот роденден, една година откако се откажа од алкохолот. Промената на животниот стил е видлива кај британскиот модел. Мос...

Ги озборувала соседите, сега ќе плати 1.800 евра глоба

Поради озборување на првите соседи, госпоѓа Даринка, денеска, во Општинскиот суд во Златар, во Хрватско Загорје, е прогласена за виновна и наложено ѝ е...

Германија ја повикува Велика Британија да остане во ЕУ

Водечки личности од германската политика ја повикуваат Велика Британија да остане во Европската унија. Тие упатија писмо објавено во Тајмс и потпишано од 31...

Џејмс ( Хамез) Родригез во Наполи?

Колумбискиот репрезентативец Хамес Родригез не е пожелен во Реал Мадрид, но во Баерн Минхен кој нема да го откупи неговиот договор. Последните информации говорат дека Хамес може...

Јунајтед не го дава Рашфорд

Навивачите на Манчестер Јунајтед можат да уживаат во игрите на својот тим во последниот месец. Од пристигнувањето на Оле Гунар Солскјер се редат само победи,...

Ѕид на Срамот

Саше Политико, приказна за тепаниот и ондениот

По приказната за кој тоа тепал и кој е натепан, се огласи еден од двајцата тепани, односно Саше Ивановски , наречен “Политико“.Се огласи на...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Бунт на затворениците во штипскиот затвор, одземани еден куп мобилни...

Џабир Дерала објави видео на „Цивилмедиа“ со тврдење дека автореници од КПД Штип креваат бунт поради тоа што им биле пронајдени и одземени мобилни телефони. Тие биле...
764фановиLIKE

ВО ЖИВО BalkanMusicTV