дома автори мислења од Trajce

Trajce

2446 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Конечно македонскиот јазик во ЕУ

Петнаесеттиот состанок на Советот за стабилизација и асоцијација помеѓу Република Северна Македонија и Европската Унија се одржа на 19 март 2019 година. Советот за стабилизација...

Во Хаг стравуваат и Караџиќ да не испие отров

Изрекувањето на правосилната пресуда за Радован Караџиќ по жалбите на хашкиот обвинет планирано за 20 март, ќе биде пренесувано со задоцнување од 30 минути. Секакво...

Драма во Лондон:Вооружен се заканува дека ќе убива луѓе

Полицијата во Лондон преговара со вооружен напаѓач, кој се заканува дека ќе убива луѓе. Припадниците на полицијата опкружија црвен автомобил, во кој се наоѓа човек...

Злато за македонските параглајдеристи

Во големата долина Ѓирокастро во Албанија меѓу околните планини изминативе денови се одржа силниот воздухополовен натпревар „Џиро Опен Еир 2019“ на кој македонскиот натпреварувач...

Продадена изџвакана гума за џвакање на Сер Фергусон

Алекс Фергусон никогаш не можевте да го видите без мастика во уста, а кога резултатот не му одговараше на неговиот тим, буташе и по...

За ситна пара 2.5 милијарди

Сопственикот на Челси, Роман Абрамович се соочи со голем проблеми во Велика Британија, откако властите не му дадоа виза, па поради тоа реши да...

Бејл во Баерн

Нико Ковач, стратегот на „баварците“ го посакува Герет Бејл. Тоа значи дека се подготвува сензационален трансфер на еден од најдобрите фудбалери во светот и...

Само Хорхе остана

Русија ја прифати промената на името на нашата држава.Односно прифати да ја ословува и да и се обраќа како Република Северна Македонија. Тие што се...

Грција до македонските трговци.Документите да се од Република Северна Македонија.

Гувернерот на грчкиот самостоен орган за јавни приходи (ЈПП), Јоргос Пицилис, издаде правилник со инструкцииза постапките што царинските служби треба да ги следат во...

Оставка на психопатот Вучиќ-“шта ти би Вуче Јеремиќу“

Сите барања на опозицијата веќе се обединети во една – оставката на претседателот Александар Вучиќ и одржувањето фер и демократски избори. Ова му било кажано...

Ѕид на Срамот

Да не е покусо, и шурата на Хорхе купил два стана...

Не само  Хорхе, во истата зграда на Водно два стана купил и неговиот шура.  Братот на Маја, Сашо Тоневски купил по еден стан за...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

799фановиLIKE

СО ЕДЕН КЛИК ГЛЕДАЈ BalkanMusicTV