Неколку лица го загубија животот, а најмалку 17 се повредени кога автобус на два ката удрил во автобуска постојка во Отава, Канада.

Градоначалникот на Отава , Џим Вотсон изјави дека двајца патници во автобусот и едно лице кое чекало на постојката се загинати во ужасната несреќа.

Од болницата во Отава изјавија дека примиле девет пациенти кои биле во критична состојба.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде