Македонија

дома Македонија

Ѕид на Срамот

Драма во Велес, 60-годишен маж ја нападнал сопругата

На 16.06.2019 година околу 15.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во село Горно Оризари, велешко, по вербална расправија, В.А.(60) се обидел физички...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Поларна мечка дојде во град по храна

Гладна поларна мечка се појавила на улиците на индустрискиот град Норилск во Русија. Белата мечка  во потрага по храна минала неколку стотини километри и стигнала...
812фановиLIKE