Македонија

дома Македонија страница 3

Ѕид на Срамот

Драма во Велес, 60-годишен маж ја нападнал сопругата

На 16.06.2019 година околу 15.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во село Горно Оризари, велешко, по вербална расправија, В.А.(60) се обидел физички...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Канада го ратификуваше Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО

Канада го ратификуваше Протоколот за членство на државата во НАТО. – Канада со задоволство го ратификуваше пристапувањето на Северна Македонија во НАТО. Додека славиме 70...
812фановиLIKE