Во босанскиот град Мостар синоќа, после речиси седум години, падна снег. Метеоролозите најавуваа снег во најголемиот град на Неретва, а Управата за цивилна заштита издаде предупредување за снежни врнежи. Во Мостар ретко снегот се задржува на тлото и вообичаено им прави проблеми на учесниците во сообраќајот, ненавикнати на снег.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде