Жозе Мурињо по набркувањето од  Манчестер Јунајтед повторно ќе работи во Премиер лигата.

Не, нема да биде тоа како менаџер на некој од клубовите. Реномиранта телевизија „Беин Спорт“ потврди дека Мурињо приврмено ќе биде дел од нивниот коментаторски тим и ќе дава стручни мислењеа за натпреварите од Премиер лигата.

Откриено е и кога Мурињо ќе дебитира во новата улога.

Имено, Португалецот за прв пат во улогата на стручен коментатор ќе работи на дербито помеѓу Арсенал и Челзи кое се игра наредниот викенд, на 19-ти јануари.

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде