Завршеното е гласањето на навивачите ширум светот кои имаа прилика да го изберат УЕФА тимот на годината.

Како што се очекуваше и во овој тим најголем број играчи доаѓаат од Реал Мадрид (4), а тука е Кристиано Роналдо кој половина од минатата година помина како играч на „кралевите“, а потоа премина во Јувентус.

Покрај играчите на Реал, по двајца има од Барселона и Челзи, а по еден од Ливерпул и ПСЖ. ТИМОТ НА ГОДИНАТА СПОРЕД НАВИВАЧИТЕ:

Тер Штеген (Барселона), Марсело, (Реал Мадрид), Рамос (Реал Мадрид) Рафаел Варан (Реал Мадрид), Ван Дијк (Ливерпул), Еден Азар (Челзи), Канте (Челзи), Модриќ (Реал Мадрид), Мбапе (ПСЖ), Меси (Барселона) и Роналдо (Јувентус

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде