Вистинска драма се одвивала вечерва во населбата Точила во Прилеп. Околу 18 часот, 69 годишниот прилепчанец В.М. бил пронајден мртов во својот стан во зградата Д3 откако соседите и хигиеничарката која му чистела, алармирале дека го немале видено веќе неколку дена. Загрижени ги повикале неговите роднини кои не успеале попладнево да влезат во станот, јавува Инфокомпас.

Со одобрение на полицијата, вечерва пожарникари со корпа влегле во станот на 4-тиот спрат преку терасата кршејќи ја вратата која била заклучена. В.М. бил пронајден мртов во својот стан. Смртта ја констатирала екипата на Итната помош од Прилеп, а на лице место излегол и Јавен обвинител.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде