Aрон Рамзи договори соработка на пет години со Јувентус!

Лекарските прегледи Рамзи ќе ги помине во недела, а за „старата дама“ ќе може да настапува од лето

Велшанецот ја искористи можноста да преговара на шест месеци пред истекот на договорот и постигна договор со италијанскиот гигант.
Рамзи во Серија А ќе стане трет најплатен играч.

Претходните денови се шпекулираше дека фудбалерот во Торино ќе добива плата од 6.5 милиони евра, а според новите информации тој ќе добива 8 милиони евра.

Ова значи дека ќе биде трет најплатен играч во Серија А, после Кристиано Роналдо и Гонзало Игуаин,.

Во Арсенал Рамзи одигра 390 натпревари и постигна 65 погодоци.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде