Цела Србија и цел регион се моли за здравјето на малото бебе кое со царски рез беше извадено од стомакот на мајката, која почина во болница по тсрашна несреќа, а таткото пак почина на лице место.

Малото бебе во четвртокот дојде на свет, мајката и таткото тргнале во болница да се породи кога во нив се забил автобус и ги усмртил.

Бебето е на апарати и докторите даваат се од себе.

– Ќе биде тоа голема победа на детенцето кое остана без родители, се надеваат лекарите.

Во возилото на смртта седела и сестрата на трудницата и нејзиниот татко, но тие се само повредени.

Инаку, момчето ќе се вика Вук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде