недела, јануари 20, 2019
дома тагови Top

таг: top

ВИДЕО: Бунт на затворениците во штипскиот затвор, одземани еден куп мобилни...

Џабир Дерала објави видео на „Цивилмедиа“ со тврдење дека автореници од КПД Штип креваат бунт поради тоа што им биле пронајдени и одземени мобилни телефони. Тие биле...

Синоќа пукано со огнено оружје во млада девојка во Пехчево, огнен...

На хируршкото одделение во Клиничкиот центар во Штип синоќа е донесена млада девојка од Пехчево со прострелната рана од огнено оружје. Лекарите се бореле...

Златко Марин:“Разговорите“ меѓу мене и сопругата на Саше Политико се лажни!

Градоначалникот на Аеродром, Златко Марин ја демантира веста. „Доказ“: Протекоа фотографии-еве што се случувало меѓу Саше Политико и Марина, вмешан и градоначалникот на Аеродром? Наводните скриншотови...

ВИДЕО: Во Штип е фатен Светиот крст, но можеби и „Ешерихија...

Срам, резил и неодговорност! Погледнете каде беше фрлен Светиот крст во Ново Село- Штип. На прес-конференција на 17 декември 2018 година, претседателот на ГДУ-Штип...

ЕКСКЛУЗИВНО: Телохранителот на Мијалков – Дацо Белски од Кочани со пиштол...

На 18.01.2019 година околу 17.15 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во угостителски објект на улица „Димитар Влахов“ во Кочани, по претходна...

„Доказ“: Протекоа фотографии-еве што се случувало меѓу Саше Политико и Марина,...

Љубовен триаголник или нешто сосема друго? Зошто играле ножеви меѓу Саше Политико и неговата сопруга Марина? Порталот доказмакедонија.мк во сопственост на некогашниот партнер и другар на Саше...

82 обвинители, ја обвинуваат Македонија.

82 обвинители од јавните обвинителства низ земјава ја тужат државата пред домашните судови за неисплатени додатоци во вкупен износ од 23,5 милиони денари, или...

Богојавление – Водици

Православните верници денеска го слават празникот Богојавление – Водици кој се празнува уште од вториот век. Поврзан е со крштавањето на Исус Христос во...

Саше Политико, приказна за тепаниот и ондениот

По приказната за кој тоа тепал и кој е натепан, се огласи еден од двајцата тепани, односно Саше Ивановски , наречен “Политико“.Се огласи на...

Влада на РМ: Пред правдата ќе бидат изнесени сите што му...

Владата преку соопштение информира дека со внимание ја следи реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикуваа на политичка одговорност одделни институции и носители...

Ѕид на Срамот

Саше Политико, приказна за тепаниот и ондениот

По приказната за кој тоа тепал и кој е натепан, се огласи еден од двајцата тепани, односно Саше Ивановски , наречен “Политико“.Се огласи на...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Бунт на затворениците во штипскиот затвор, одземани еден куп мобилни...

Џабир Дерала објави видео на „Цивилмедиа“ со тврдење дека автореници од КПД Штип креваат бунт поради тоа што им биле пронајдени и одземени мобилни телефони. Тие биле...
764фановиLIKE

ВО ЖИВО BalkanMusicTV