дома тагови Top

таг: top

Претрес во ќелијата на Мијалков, повторно му е пронајден и одземан...

Претрес во ќелијата на Мијалков, пронајден мобилен, од страна на надзорниците и му е одземан ТРАЈНО. Истиот ќе биде однесен во ОЈО. Дознава Прес...

Оливер Спасовски, министер за пример, потрошени државни пари – НУЛА!

За разлика од некои обични локални или државни советници, пратеници, административци, лекари, аптекари и останати, имаме за прв пат пример во државата каде еден...

Јас сум говорник од држава која се бомбардираше сама себе

Мило Дубак, лидер на хуманитарната организација “280-ми јуни“ се обрати во Обединетите нации во Женева и при тоа остро го осуди противзаконското НАТО бомбардирање...

Владата трошела, 2.7 пати помалку од 2015 година

Владата за периодот од јуни до ноември минатата година, за пат угостителски услуги и слично потрошила 18.048.080 денари, што е над двојно помалку споредено...

И да има 80 пратеници ДПМНЕ нема да го поништи договорот...

Поранешниот министер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров во вечерашното интервју на 1ТВ рече дека ВМРО-ДПМНЕ мора да настапи доблесно во однос на Договорот...

Како и на кој јазик се зборува во Грција, треба да...

Тоа е право на Грција, тоа треба тие да го коментираат. Со наше невнимание би можеле да предизвикаме незгодни ситуации поради тоа што имаме...

Колку ќе бараат оштета од државата за рушењето на „Космос“ семејството...

ткако од бомбите што ги испитуваше СЈО се дозна за начинот на кој поранешната власт договарала уривање на комплексот „Космос“ на семејството Цановски, тие...

Дома ќе си лежи Стевче Муња.

Одреден е куќен притвор за поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски поради злоупотреби со легализација на градежни објекти и државно земјиште. Обвинителството за организиран криминал...

Му тропало нешто во автомобилот, откриле дека тропа бомба

Во полицијата во Врање, од еден од автосервисите е пријавенот, дека под автомобил марка “Фиат браво“ е пронајдена експлозивна направа. Сопственикот на ова возило бил...

Конечно македонскиот јазик во ЕУ

Петнаесеттиот состанок на Советот за стабилизација и асоцијација помеѓу Република Северна Македонија и Европската Унија се одржа на 19 март 2019 година. Советот за стабилизација...

Ѕид на Срамот

Да не е покусо, и шурата на Хорхе купил два стана...

Не само  Хорхе, во истата зграда на Водно два стана купил и неговиот шура.  Братот на Маја, Сашо Тоневски купил по еден стан за...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

799фановиLIKE

СО ЕДЕН КЛИК ГЛЕДАЈ BalkanMusicTV