Иако утринава ни стигна видеото и нам во инбокс, секако од извор познат само на редакцијата на Прес Центар, колегите од порталот ЗаСе.мк го сработиле видеото за кое ние оставивме простор да некој друг објави, да не сфатат Штипјани дека им „дишиме“ во врат – (мала шега се разбира).

Редакцискиот колегиум на Прес Центар донесе одлука да некој друг го објави а ние да го превземеме.

На ова видео се гледа како млад дечко краде чоколадо од Штипски маркет, но до овој момент не успеавме да дојдеме до неговото име – идентитет, се разбира тоа ќе го оставиме на надлежните органи, СВР Штип, ОЈО Штип итн.

Сите Вие што имате вакви или слични вакви снимки, можете слободно да ги испраќате кај нас во Инбокс но секако да не бидат (лепени, сечени, монтирани) …

ВИДЕО:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде