Во попладневните часови во текот на вчершниот ден раководител на смена во КПД затвор Штип пријавил дека при извршен претрес на ќелија кај 28-годишниот Ц.М. од Кочани во полуотвореното одделение била пронајдена марихуана, инфомираат од полицијата. По ова, како што додаваат од МВР се превземаат мерки за расчистување на случајот.


ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде