Косово вчера на „Вембли“ беше поразен од Англија со резултат 5:3.

Селекцијата на Косово добро започна. Поведе со 0:1 уште во првата минута, а потоа следеше голем пад во нивната игра, па Англија до крајот на првото полувреме им даде пет гола.

Селекторот Бернанд Чаландес повторно имаше интересни реакции во текот на натпреварот, а на полувремето беше лут затоа што лесно примаа голови.

Жестоко беснееше, а кога ја виде камерата се појави насмевка на неговото лице.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде