„Гласачот по име Никола Груевски е на Избирачкиот список. Името на гласачот, како и на возраст од 49 години, се совпаѓа со оние на поранешниот македонски премиер, кој избега во Унгарија, каде што доби азил “, се вели во текстот на 24.ху објавен пред неколку часа.

Според изворите на порталот, овој нов избирач на Избирачкиот список има лична карта од Петтиот округ, но нема адреса.

1 коментар

  1. многу лошо !!!! ЗА фашистиве од СДС кои сакаа да го ликвидираат сега се попишманиле па неможеле да го најдат , човекот е без адреса , затоа ќе се жалеле кај мусолиновата фнука МОГЕРИНИ!??

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде