Култниот филмски лик Круела де Вил се враќа на големото платно, соопшти Дизни студио. Улогата и е доверена на актерката Ема Стоун. Според првата фотографија од филмскиот сет, која е споделена на социјалните мрежи, Стоун е во препознатливото издание на злобницата. Со црно-бела коса, облечена во црно, а со неа носи три далматинци.

Многумина го коментираа нејзиниот стил како панкерски, но засега не се знае дали ќе има такви новитети во приказната.

Филмот „Круела“ е своевидно парче од мозаикот за „101 далматинец“ во кој познатата негативка во 1996 и во 2000 година ја толкуваше Глен Клоус. Филмот се очекува премиерно да биде прикажан за Божик следната година.

Засега, познато е дека освен Ема Стоун во филмот ќе игра и Пол Њалтер Хос, Џо Фрај и Ема Томсон.

Приказната за жената која мрази кучиња и кои сака да ги убие е настаната за во 1956 година, напиша авторката доди Смит. Неколку години подоцна Дизни таа приказна ја претвори во анимиран филм кој стана светски хит.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде