Почитувани,

Рековме ќе ставиме крај на лажните вести, шпекулациите, лични пресметки за тоа кој каде ставиле во управен или надзорен (а не некој друг), пресметки дури и за имотно-правни работи нанесувајќи му штета на медиумот. Така денес од редакцијата на Прес Центар по 3 месечен ангажман е избркан од уредувачкиот колегиум новинарот Б.К кој синоќа во вечерните часови објавил личен текст без согласност на уредник а со цел да наштети на лик а воедно покрај ликот и на компанија.

Прес Центар е професионален медиум и нема да дозволи да се занимава со (рекла – казала) муабети или шпекулации, а најмалку за ЛИЧНИ ПРЕПУКУВАЊА.

Со почит,

Редакциски колегиум,

Прес Центар – Здружение „Седма сила“

Главен и одговорен уредник: Милка Милевска

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде