Жозе Мурињо би можел да биде новиот менаџер на Тотенхем, пренесуваат британските медиуми.

Португалскиот тренер во декември минатата година ја напушти клупата на Манчестер јунајтед по серијата лоши резултати на тимот. Но сега, како што самиот изјави, планира брзо враќање на тренерската работа и веќе ја следи ситуацијата во Тотенхем.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде