Јунајтед прокнижи пораз. На Олд Трафорд сите очекуваа сигурна победа против Кристал Палас.Не дека Палас беа надмоќни, колку што “ѓаволите“ со ѓаволестите проигрувања придонесоа Кристал палас да победи до 2:1.Јунајтед нит под Пос ниту под Ван Гал, ниту со Мурињо, нема ниту со Солскјер да биде тоа што беше кога го менаџираше Алекс Фергусон.

Нека ни биде простено, веројатна е директива во сопственичкиот и менаџерскиот табор, никој да не го надвиши Сер Алекс Фергусон.

Непобедив е духот на Сер Алекс Фергусон.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде