Камион што превезувал пиво во лименки се преврти на најпрометниот автопат во Австралија, поради што сообраќајот беше во прекин цели седум часа, соопшти полицијата.

Несреќата се случила , на околу 300 километри северно од Сиднеј.

Илјадници лименки со лагер пиво „Victoria Bitter“ на пиварницата Carlton & United Breweries го блокираа автопатот седум часа.

Полицијата и екипи на Брзата помош веднаш реагирале и за среќа нема повредени во инцидентот.

Возачот (24) изгубил контрола над возилото и удрил во заштитната ограда, по што камионот се превртил.

Тој не бил под дејство на алкохол или дрога и се претпоставува дека причината зошто изгубил контрола врз возилото е умор.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде