Едно лице загина при пад на мал авион во близина на аеродромот во Бергамо, Италија, јавуваат италијанските медиуми. Станува збор за авион од моделот „пајпер“ во кој имало четворица патници.

Надлежните од локалните спасувачки служби изјавиле дека при падот едно лице загинало, а тројца се повредени и веќе се згрижени во билница.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде