Студентката од Велика Британија Серен Гомез (26) се преселила во луксузна гарсоњера во септемри, а после неколку недели чуствувала неподнослива смрдеа.

Иако ги информирала сопствениците, тие ја игнорираа, па повикала мајстори.

Кога мајсторите ги искршија плочките пд туш кабината и го пробија ѕидот, пронајдоа лешеви од стаорци во фаза на распаѓање.

-Смрдеата стануваше се полоша и полоша. На почетокот мирисаше на матна вода, а потоа на канта со ѓубре. Не можев никого да повикам, затоа што мирисот беше толку многу лош што ми беше незгодно, открива студентката.

-Луѓето мислеа дека сум луда затоа што говорев дека нешто мириса, како да е нешто мртво во станот, вели Гомез.

Gepostet von Seren Gomez am Mittwoch, 20. März 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде