Министерот за внатрепни работи Оливер Спасовски и градоначалникот на Штип Благој Бочварски вчера заеднички го ознаќчија стартот на 13-то издание на манифестацијата штипска „Пастрамајлијада“. На стартот на свеченоста заедно ја исекоа гигантската пастрамајлија.

Вечерва сите посетители на штипската „Пастрамајлијада“ ќе ги забавува Цеца Ражњатовиќ, а утре пејачката од Хрватска Данијела Мартиновиќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде