Мостарската полиција рано утринава добила пријава дека на површината на реката Неретва, покрај населбата Церница, било забележано мртво тело, јавува Курир.рс.

Оваа информација за порталот Кликс.ба, ја потврдил порталот на МУП, Лјудевит Мариќ, со констатација дека членовите на полицијата се на терен.

На терен се присутни и пожарникари и нуркачи, а известен е и дежурниот обвинител.

Во Неретва пред осум дена исчезнал државјанинот Марок Л.А. (49), но засега немало никакви индиции дека се работи за него, пишува Кликс.ба.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде