Манчестер Јунајтед сака да го задржи во своите редови Пол Погба и покрај шпекулациите од медиумите како Французинот иднината ја гледа надвор од „Олд трафорд“.

Јунајтед ќе му понуди нов договор на Погба со кој ќе стане најскапоплатениот фудбалер во историјата на клубот. Во моментов тој е изедначен со Давид де Хеа и нивната годишна плата изнесува 16 милиони евра.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде