Една од најприродните работи кои следуваат по врската е бракот. Само треба и за тоа да се избере најдоброто време.

Стрелец

Кон крајот на август ќе бидете во можност да ја остварите својата најголема желба во љубовта. Вашиот љубовен живот цвета и ќе добиете прекрасен прстен со предлог.  Август ќе биде најдобриот месец од годината за вас.

Бик

Вашиот свет ќе се промени во доста голема мера. Вие го заслужувате тоа. Го очекувавте ова доста долго време. Затоа, конечно ќе добиете предлог за брак. Возбудата и стресот што оди заедно со неа ќе ви открие оаза на мир. И ова е токму најдоброто време за да ја добиете посакуваната понуда.

Овен

Есента ќе ви ја даде дополнителна енергијата што првенствено ќе ја внесете во врската. Ќе се трудите се да биде во ред, и ќе го облеете вашиот партнер со љубов. Таа ќе дејствува на него, па ќе добие нагон да го стори она што одамна го посакувате и двајцата. Дали планирате да одите на патување? Веројатно ќе ве праша таму.

Девица

Девиците дефинитивно ќе се изненадат на понудата за брак. Сепак секако ќе биде подготвена, со средени нокти( специјален маникир), како што и личи на перфекционист. Партнерот најверојатно ќе клекне пред вас, на крајот на есента.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде