На мечот во третата англиска лига меѓу Сандерленд и Плимут (2-0) беше забележано интересно шоу на полувреме.

Еден навивач тргна да трча кон топката, која беше оставена на тревникот во текот на полувремето, а токму тогаш кога беше блиску, стигна вториот навивач, кој го сопна и отрча до топката, па постигна гол и ги воодушеви останатите навивачи на трибините.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде