Тимот на Лидс оствари многу важна победа на гостувањето кај Бристол со 1:0, а инспиратор на победата беше македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски.

Алиоски во 7-та минута речиси од својата половина упати топка „со очи“ во стилот на Андреа Пирло до Ајлинг кој со глава го пронајде Бамфорд.На крајот тој гол се покажа како пресуден за голема победа на Лидс

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде