Припадник на војската на САД усмртил со нож јапонска државјанка, по што извршил самоубиство во Окинава, соопшти Министерството за надворешни работи на Јапонија.

Во соопштението на американските сили во Јапонија се наведува дека Поморската криминалистичка служба работи со локалната полиција, за да ја истражи смртта на маринецот, кој ѝ бил доделен на единицата маринци и жител на Окинава.

„Ова е апсолутна трагедија и ние во целост ја поддржуваме истрагата“ се наведува во соопштението, како и дека подоцна ќе бидат објавени повеќе информаци

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде