дома автори мислења од Автор

Автор

439 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

ФОТОГАЛЕРИЈА/ВИДЕО Тактичко показна вежба на МВР во Дебар, погледнете…

“Оваа вежба денес е еден од начините како да ја обновиме, односно зајакнеме врската меѓу граѓаните и македонската полиција на ниво на партнерство на...

Синоќа силувана Скопјанка од босанец, силувачот фатен!

Рано утринава во 04,00 часот било пријавено дека жена од Скопје била малтретирана и силувана. Имено во Единицата за известување и команда Скопје, било пријавено...

„НЕФА МЕБЕЛ“ изчезна и од Фејсбук и воопшто од интернет, колку...

Се појавија на пазарот, направија силен маркетинг и конкурентни цени, дури едно време се запрашувавме како тоа за 12.000 денари можеш да купиш АГОЛНА...

ШТИП: Никола Тушев-Баче сменет, но идниот претседател да не е од...

Токму така сменет е ликот кој малтене ја разниша партијата на општинско ниво Никола Тушев - Баче, луксузирајќи се заедно со градоначалникот Бочварски по...

Од што се плаши ДУИ по назначувањето на Еролд Муслиу за...

Еден ден после именувањето на Еролд Муслиу за прв човек на Агенцијата за разузнавање , од коалицискиот партнер во власта ДУИ – упатија повик...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Претставата „Вардарски пастуви“ гостува во Кочани и во Струмица

НУ Театар Комедија започнува турнеја низ нашата држава со претставата „Вардарски пастуви“. Почетокот на турнејата е закажан за 27 мај, понеделник, во Кочани, каде...

РКЕ контра трговците на горивo, нели ќе се оставеа компаниите сами...

За секој наточен литар речиси 20 денари да одат кај државата, а помалку од 5 денари кај трговците. Новата методологија за пресметка на цената...

ДОМ и Маја Морачанин организира, медиумите изгледа кога нема коктел –...

Денес во хотелот Солун во Скопје со одржа панел трибина насловена  како „Предизвици во обезбедувањето на квалитетно и инклузивно образование“. Мораме да ја пофалиме претседателката...

ВИДЕО: Поминал 45 години во затвор за убиство кое не го...

Американецот кој минал 45 години во затвор пред да биде прогласен за невин за дело за кое бил обвинет, ќе добие 1,5 милиони долари...

Денеска нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за „Тортура“, „Титаник 3“ и „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Тортура“ на СЈО се...

Ѕид на Срамот

“Нефа“ мебел исчезна, кој купил – купил, кој дал капар нека...

Српско-руската фирма за мебел „Нефа мебел“ вчера без најава ги затвори сите продавници во Србија и Македонија, а стотици купувачи во обете земји останаа...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ципрас честеше узо, Каменос подготвуваше коктели

Традиционално како и секогаш кога има избори во Грција, ден претходно, лидерите на политичките партии, саботното претпладне го поминуваат во опуштена атмосфера со грчките...
798фановиLIKE