дома автори мислења од Автор

Автор

21 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Скопјанец искршил се живо на маса од чаши до флаши, се...

На 23.12.2018 год во 01.50 часот пријавено е дека на ул.Венјамин Манчуковски во Скопје, во угостителски објект Н.Б. го нарушил јавниот ред и мир...

Исчезнат маж пронајден мртов во нива во Скопско Јурумлери

Маж кој бил пријавен за исчезнат вчера околу 14 часот бил пронајден мртов. Случајот во полицијата го пријавил И.Б. (36) од с.Јурумлери-Скопје кој рекол дека додека...

ВИДЕО: Штипскиот координатор на ВМРО ДПМНЕ Иван Јорданов, обелодени криминал на...

Скандал и криминал ќе ја зачинат новогодишната бајка која Општина Штип ја организира втора година по ред. Новопоставената лизгалница на плоштадот, уште пред да...

ФОТО: Прва „ќелава“ зајачица на „Плејбој“: И без коса сум 100...

- Искрено, бев само изморена од изгледот како и сите други – рекла Вендела Линдблом (23), манекенка со шведско-бразилско потекло. „Плејбој“ го промовира својот прв...

Во Велес откриен споменикот на Мустафа Кемал Ататурк

Споменик на таткото на модерна турција Кемал Ататурк е поставен во паркот на пријателството во Велес, меѓу велешани попознат како Каршијака парк. Паметникот е донација од збратимената истанбулска општина Адалар,...

МВР ги пронајде двете исчезнати сестри!

Двете сестри од Скопје кои вчера беа пријавени како исчезнати се пронајдени, информира Министерството за внатрешни работи. „По преземени мерки од страна на полициски службеници...

Мицкоски: Во Европа не се оди со амнестија на криминалци

Нема интеграција на Македонија во ЕУ, бидејќи во ЕУ не се оди со амнестирање на криминалци, туку со чесни реформи, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Вечерва промени во раководството на ДУИ

Вечерва ДУИ одржува седница на централното раководство, на која е назначено ново раководство, Атила Реџепи е именувана за генерален секретар на ДУИ, а Артан...

Балканската мафија стои зад пукањето вчера во Виена, каде почина едно...

Со сигурност може да се каже дека вчерашниот вооружен инцидент во центарот на Виена, при што загина едно лице, а друго беше повредено, претставува...

ПСЖ ја гази конкуренцијата во ЛШ – се е лесно кога...

Ракометната машина која продолжува да гази под раководство на новиот тренер Раул Гонзалес е се помоќна, тоа вечерва на своја кожа го почувствува тимот...

Ѕид на Срамот

Неранимајковци влегоа во ученички дом во Штип и натепаа момче.

Радикалните навивачи на “Брегалница“ познати под името “Ултрас банда“, направиле тежок инцидент. Неколкумина од нив, насила упаднале во Студентско ученичкиот дом “Браќа Миладиновци“, и почнале...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Септември-сушата продолжува.

Топол бран и повисоки температури на воздухот во земјава го карактеризираа почетокот на овој месец, достигнувајќи до 37 степени. – Според досега измерените вредности на...