дома автори мислења од Eftimija

Eftimija

1097 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Напад на семејна прослава во Мексико, 13 мртви и тројца повредени

Непознати напаѓачи убиле 13 лица за време на упад на семејна прослава во Веракрус, во источниот дел на Мексико, соопштија мексичките власти. Меѓу жртвите е...

Се судрија три автомобили и трактор, еден потешко повреден

На магистралниот пат Струмица-Граничен премин „Ново Село“, на место викано „Леска“, вчера во 20:10 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „ИМТ 539“ со...

Пилотот на кралското семејство си дал отказ поради тешкиот карактер на...

Пилотот на кралското семејство на Велика Британија ја напуштил работата, бидејќи не сакал да прави редовни летови за да ѝ го носи појадокот на...

Вучиќ собра над 150 илјади луѓе во Белград (ФОТО+ВИДЕО)

Во Белград заврши кампањата „Иднината на Србија“ на претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Според проценките на завршниот митинг, во Белград присуствувале над 150 илјади луѓе...

60 полицајци денес ќе го чуваат Париз од „Жолтите елеци“: Никој...

Француските власти мобилизираа 60 илјади полицајци поради новите протести на „Жолтите елеци“ кои се најавени за денес. Од движењето „Жолти елеци“ најавија протести и порачаа...

Пендаровски: Разбирам ако Силјановска сакала да си сними сама видео со...

Кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, негира дека добил покана за интервју од „Другата страна на политиката“, фејсбук страна која сними...

Уапсен „црногорскиот Ескобар“ со јужноафрикански пасош и 807 килограми дрога

М.Б. од Подгорица е уапсен поради сомнеж дека учествувал во шверц на 807 килограми кокаин од Венецуела во Европа, а со себе имал пасош...

Српска фолк пејачка нападната со нож од таксистот кој ја возел...

Сања Малетиќ била нападната од таксист во Бијељина. Пејачката била на телевизиско шоу во БН ТВ, а пеколот следел кога повикала такси во тој...

Заев и Анѓушев во обиколка на системот за водоснабдување на Гевгелија

Премиерот Зоран Заев и заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, Кочо Анѓушев заедно со градоначалникот на општина...

СКАНДАЛ: Српски поп пијан дошол меѓу ожалостените и наздравувал со ракија...

На него се гледа како насобраните пејат народни песни со музика и пејачка во живо, додека свештеникот цело време снима со мобилен. Видеото од парохискиот...

Ѕид на Срамот

Брачен пар осуден на доживотен затвор, ги мачеле сопствените деца, ги...

Брачен пар од Калифорнија кој ја призна вината за повеќегодишното злоставување на нивните 12 деца, е осуден на доживотна казна затвор. Дејвид и Луиз Терпин...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Четири години во кома.Се освести како матурант.

Јован Колоски,  кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи лошата болест, стана матурант. На радоста и возбудата...
802фановиLIKE