дома автори мислења од Eftimija

Eftimija

2238 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

По 30 години најден сериски убиец во Јужна Кореја, но случајот...

Полицијата на Јужна Кореја по 30 години идентификуваше лице за кое постои сомнение дека е сериски убиец, но тој никогаш нема да биде гонет...

Намерно ја пресекол водоводната цевка со пила и го оставил селото...

Месната заедница Кушиќи во општина Ивањица, Србија, неколку дена била без вода бидејќи, како што се сомневаат, некој намерно ја пресекол главната водоводна цевка...

Дика: Не знам каде се парите од Меѓународниот сојуз

По повеќе од два часа распит за случајот „Рекет“, Агапи Дика, пред малку излезе од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Таа за...

Драма во Лион: Жена пукала од прозорец, двајца повредени (Видео)

Една жена отворила оган од огнено оружје од прозорец во комерцијалниот дел на Лион и ранила во раката еден случаен минувач, а за вториот...

За него никој не знаел: Синот на Шабан си пукал во...

Откако кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ трагично го изгуби животот, се дозна дека минатата година наводно неговиот вонбрачент син кој никогаш не го...

Куќната помошничка го ограби па го обвини Тарик Филиповиќ за сексуално...

Беспрекорниот имиџ на талентиран актер, водител, верен сопруг и пријател, кој  хрватскиот актер и водител Тарик Филиповиќ (47) го гради со години, деновиве ја...

Гугл планира да инвестира три милијарди евра во Европа

Компанијата Гугл планира да вложи три милијарди евра за ширење на своите центри за податоци во Европа во следните две години. Генералниот директор на Гугл,...

Во Охрид почна уривањето на дивоградби

Општина Охрид денес ја започна најавената акцијата за уривање на дивоизградени објекти на подрачјето на општината, во согласност со законските процедури и Акцискиот план...

Вработена во „Pierre Cardin“ сведочела што купувал Боки 13

Вработена во продавницата за мебел „Pierre Cardin“ која се наоѓа близу Качанички пат, денес сведочела во Обвинителството за случајот Рекет од каде Боки 13...

ГОЛЕМА ЉУБОВ: Го спасила малото слонче од сигурна смрт, а сега...

Слоницата Мојо е родена во 2016 година, а кратко по нејзиното раѓање тргнала на пат со останатите слонови. Преминувајќи една река во Зимбабве, малата...

Ѕид на Срамот

Неранимајковци влегоа во ученички дом во Штип и натепаа момче.

Радикалните навивачи на “Брегалница“ познати под името “Ултрас банда“, направиле тежок инцидент. Неколкумина од нив, насила упаднале во Студентско ученичкиот дом “Браќа Миладиновци“, и почнале...

НАЈНОВИ ВЕСТИ