дома автори мислења од Eftimija

Eftimija

2238 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

ПО СРЕДБАТА СО ФИЛИПЧЕ, ГРАЃАНИТЕ РЕВОЛТИРАНИ: Месецов да се пресели Центарот...

Гневните граѓани од Кисела Вода се заканија дека ќе преземат радикални мерки и ќе го блокираат Центарот за зависници ако тој итно не се...

Клиниката за детски болести останува без Ургентен Центар кој беше единствен...

Клиниката за детски болести останува без Ургентен Центар кој беше единствен од ваков вид во државата. Во неговиот простор е преселена дел од лабораторијата...

Орбан: Груевски е мој сојузник, зад неговиот прогон стои Сорос

Организацијата на Џорџ Сорос стои зад прогонот на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, изјави денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан во интервју за радиото „Кошут“. Според Орбан,...

Со новиот Стоп Сорос закон против мигранти Груевски е единствениот што...

Осудениот експремиер Никола Груевски е единственото лице кое добило азил во Унгарија од 1 јули, објави унгарскиот весник ХВГ. Барањето на Груевски за азил...

Град Скопје не планира повеќе продажба на Вардар по принципот –...

Што ќе се случува со ФК Вардар од јануари 2019 година, по најавата за негово враќање во сопственост на Град Скопје откако во јануари...

Турската полиција заплени 400.000 наркотични таблети

Турската полиција на преминот Хамзабејли/Лесово на границата меѓу Турција и Бугарија заплени 400.000 таблети, кои содржеле наркотични супстанци. Таблетите биле откриени во автомобил со турски...

Стигна потврда дека Мијалков бил во план да бега?

Возило со дипломатски таблички, сопственост на Унгарската амбасада во Белград било во подземните гаражи на хотелот „Мериот“ на скопскиот плоштад, објави 1ТВ повикувајќи се на свои...

Бутарис нема да се кандидира за градоначалник на Солун

На локалните избори во мај, сегашниот градоначалник на Солун, Јанис Бутарис, нема повторно да се кандидира Тој ваквата одлука ја соопштил на затворен состанок со...

Со тешки телесни повреди е жената што беше прегазена на пешачки...

Шеесет и осумгодишната С.Д се здобила со тешки телесни повреди, откако вчера доцна попладне беше прегазена од такси возило управувано од 63-годишен возач на...

Саудиската пустина се претвори во море (ВИДЕО)

Саудиска Арабија од 10 ноември е погодена од обилни дождови, кои уништуваат домови и зедоа 30 животи. Според тамошните медиуми, околу 4.000 луѓе биле евакуирани...

Ѕид на Срамот

Неранимајковци влегоа во ученички дом во Штип и натепаа момче.

Радикалните навивачи на “Брегалница“ познати под името “Ултрас банда“, направиле тежок инцидент. Неколкумина од нив, насила упаднале во Студентско ученичкиот дом “Браќа Миладиновци“, и почнале...

НАЈНОВИ ВЕСТИ