дома автори мислења од Eftimija

Eftimija

2238 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Свадба во Црна Гора заврши со развод затоа што тештата барала...

Свадба во градот Никшиќ, Црна Гора, заврши неславно, поради тоа што тештата неколкупати нарачала иста песна. Според српски „Телеграф“, договорот бил – забавата да мине...

ХАОС ВО БЈЕЛОВАР: Со кола влетал во продавница и ја уништил...

Во Бјеловар денес наутро се судриле два автомобила, а едниот завршил во продавница. Во засега неутврдени околности по сударот на автомобилите, едниот од нив завршил...

Во Франција откриени траги од неандерталци стари 80.000 години

На бреговите на полуостровот Нормандија излегле на виделина траги од стапалки направени од неандерталците пред околу 80 илјади години, а она што ги збунува...

Се јави легендата на Реал: Зидан не е способен да го...

Сите кои се на некој начин поврзани со Реал Мадрид се вознемирени од очајниот почетокот на новата сезона на најтрофејниот шпански и европски клуб. Подготовките...

Холандски фудбалер убиен во Амстердам

Некогашен фудбалер на Бартон, Кевин Мајнадер почина откако синоќа бил застрелан од непознати лица додека се возел со својот автомобил. 32-годишниот Холанѓанец се обидел...

Давитков распали на ФБ по отказот: Антиќ ми рече, не се...

Поранешниот кошаркар Јорданчо Давитков е сменет од селекторската функција во машката македонска сениорска кошаркарска репрезентација. Тој откако денеска доби официјалниот раскин на соработката со Кошаркарската...

ВОСПИТУВАЧКАТА НЕ Е ВИНОВНА: Се огласи мајката на девојчето кое наместо...

Детето кое во претшколската установа „Наша радост“ во Рача близу Крагуевац испило асепсол наместо вода и сега е на интензивна нега во болница. Не...

Заев на средба со новата шведска амбасадорка: Силна поддршка од Кралството...

Премиерот Зоран Заев се сретна со Кристин Форшгрен Бенгтсон, новата амбасадорка на Кралството Шведска во Република Македонија. На средбата е заеднички констатирано дека Кралството Шведска...

Бон Џови: На сцена сум рок ѕвезда, а дома татко на...

Животот на рок ѕвездите не секогаш е стереотипно турболентен, драматичен, експлицитен... Напротив постојат такви рок ѕвезди што живеат по стандардите на обичните луѓе. Меѓу нив е...

Кој игра – добива, која е тајната на Ѓурѓа за десетици...

Таа својата швајцарска пензија со ентузијазам ја троши на инстант-грепки.  Два автомобила и четири премии се само дел од добивките на Гурга, која секојдневно...

Ѕид на Срамот

Неранимајковци влегоа во ученички дом во Штип и натепаа момче.

Радикалните навивачи на “Брегалница“ познати под името “Ултрас банда“, направиле тежок инцидент. Неколкумина од нив, насила упаднале во Студентско ученичкиот дом “Браќа Миладиновци“, и почнале...

НАЈНОВИ ВЕСТИ