дома автори мислења од Trajce

Trajce

7475 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Мицковски измислува изговор, тврди СДСМ

Владејачката СДСМ преку соопштение прашува дали лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, сака да побегне од предлогот за брзо соочување на предвремени парламентарни избори. „Со...

И Заев и Мицковски, кај Пендаровски

Првите луѓе на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски на денешната лидерска средба кај шефот на државата, Стево Пендаровски во претседателската вила...

Дачиќ на британскиот амбасадор му ветува фотка со знаме на Републик...

Британскиот амабасадор Николас Абот се фотографирал во Приштина со Албин Курти во неговите простории за прием на странки, пред албанското знаме, и на тој...

Србија инкасира 15 милиони евра од кинески туристи.

Официјалната статистика покажува дека Србија годишно ја посетуваат 102.351 Кинези. Од друга страна, како што анализира Блиц.рс, неофицијално, секој од нив дневно троши по околу...

Сопруг му го пресече пенисот на силувачот на неговата жена.

Маж од Украина му го одсекол пенисот на човекот кој му ја силувал сопругата, во близина на нивниот дом во Украина. Додека се враќал дома...

Англичаните бараат нов референдум за Брегзит

Антибрегзит протести денеска се одржаа во Лондон. Десетици илјади граѓани денеска протестираа барајќи нов референдум за излегувањето на Велика Британија од Европска Унија. Протестите се одржуваа...

Фарел Вилијамс се срами од “Blurred Lines“

Славниот продуцент Фарел Вилијамс даде интервју за списанието GQ и се осврна на контроверзиите кои ги предизвика неговата мегапопуларна песна „Blurred Lines“снимена во 2013 годна...

Свадбени ѕвона, ѕвонат.

Најплатената актерка во 2015 и 2016 година, викендов ќе прави свадба на Роад Ајланд, осум месеци по свршувачката со Кук Маруни, трговец со уметнички...

Фотошопирањето ја озлојади.

Треба да ви биде удобно во сопствената кожа – ова е пораката на Бразилката Рената Неја која на духовит начин ја прикажува бесмисленоста зад...

Не пијте кафе на празен желудник

Кафето е омилен пијалок на многумина од вас. Утринското кафе претставува вистинско задоволство и ништо не може да ве разбуди поубаво од тоа. Меѓутоа, иако...

Ѕид на Срамот

Меѓународна истрага за педофилија на интернет – уапсени 338 лица ширум...

Американските правници задолжени за борба против педофилијата денес соопштија дека уапсени се 338 лица во 38 земји во рамки на истрага за интернет страници...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Бора Чорба демантира: Не сум тешко болен, подготвуваме турнеја

Српскиот рокер, Бора Чорба, реагираше на написите дека има рак, и кажа дека „Рибја Чорба“ подготвува голема турнеја, односно ниту еден настап не е...