На патот Кочани Штип од патот излета автобус на “Берово транс“. Очевидци велат дека автобусот преминал на спротивната лента и завршил во обратната страна од патот, па цела среќа е што во тој момент немало автомобили на таа лента.

Засега за  оваа незгода се уште нема официјални информација од МВР, ниту пак од фирмата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде