Екипата наБарсело на е пред нова титула во Примера, откако во вечерашното вечно дерби против Реал Мадрид повторно излезе како победник и со големи три бода си заминува од „Сантијаго Бернабеу“ (0-1). Со овој успех, каталонскиот клуб по пауза од 87 години повторно е во позитивен баланс на популарното „Ел Класико“ и сега има една победа повеќе во однос на „кралевите“ (96-95). За шпанскиот шампион ова е втора победа над Реал за само четири дена, откако со убедливи 0-3 славеше и на реванш мечот од полуфиналето на Купот на Кралот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде