Бритни Спирс ги одложи своите концерти во Лас Вегас, како дел од турнејата “Доминација”. Причината е лошото здравје на нејзиниот татко. “Решив мојот приоритет да е моето семејство. Пред неколку месеци татко ми беше хоспитализиран и за малку ќе умреше. Ќе ја посветам целата своја енергија на семејството”, напиша таа на Instagram. И таа рече дека се надева оти фановите ќе и ‘простат и ќе ја разберат ситуацијата.

Пејачката им објасни на нејзините следбеници на социјалните мрежи дека е загрижена бидејќи нејзиниот татко бил со месеци во болница и би можел умрел за некое време. Откако лекарите успеале да го спасат, таа одлучи да ги остави своите обврски за да се грижи за него.

Портпаролот на Бритни истакна дека секој што сака да ги добие парите за откажаните концерти може да се јави кај организаторите на турнејата.

Џејми Спирс претрпел прекин на дебелото црево и веќе поминал низ операција, но опоравување е пред него. Значи неговата ќерка ќе остане со него во болницата во Лас Вегас.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде