Подгответе ги мантилите за дожд и чадорите оти следат денови со обилни врнежи од дожд, прогнозираат метеоролозите.
На места врнежите ќе се посилни, што во бројки изнесува над 25 л/м2, а локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи.
Дневната температура ќе се движи до 16 Целзиусови степени.
Слично време ќе се задржи и наредните денови, заради влијание на нестабилна и влажна воздушна маса која ќе предизвика уште пообилни врнежи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде