Искусниот чешки ветеран на крајот од оваа сезона ќе ја заврши својата професионална кариера во која 15 години помина во Премиер лигата.

Арсенал веќе му понуди место во стручниот штаб, но одговорот од Чех ги изненадил сите во клубот. Англиските медиуми тврдат дека тој најавил враќање во Челси од каде има слична понуда.Конечната одлука треба да ја донесе најдоцна до мај, а засега нема назнаки дека би можел да се премисли.Конечната одлука треба да ја донесе најдоцна до мај, а засега нема назнаки дека би можел да се премисли.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде