Велат ,,кој пее зло не мисли”, но веројатно треба да ,,мисли” што пее.

Одамна знаеме дека македонската музичка сцена е мртва, но она што не го знаевме е дека ,,може да биде и ,,полошо”.

Ако мислевте дека само турбофолк песните имаат катастрофални текстови, време е да размислите повторно. Лош текст оди и на R’N’B музика. Не верувате? Слушнете го ,,виралниот хит” во нашата држава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде