Полицијата до обвинителството поднесе кривични пријави за злоупотреба на лични податоци против 4 малолетнички на возраст од 10 до 14 години.

Тие, според МВР, во текот на јули оваа година од социјалната мрежа „Инстаграм“ неовластено презеле фотографии од три малолетнички од Охрид, ги обработиле и со недолични содржини ги објавиле на „Инстаграм“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде